Monitoringu placu budowy do którego wykorzystano kamery HIKVISION i umieszczono je na betonowych słupach

Monitoring placu budowy w Stalowej Woli

Coraz lepsza jakość obrazu rejestrowanego przez tanie i powszechnie dostępne kamery cyfrowe lub analogowe, postępująca miniaturyzacja tego typu urządzeń oraz szybki rozwój bezprzewodowego Internetu, to idealne warunki, które sprzyjają wykorzystaniu ich jako m.in. monitoring placu budowy

Całodobowy monitoring placu budowy z kamerami HIKVISION

Budowa to miejsce, w które często budzi zainteresowanie potencjalnych nieproszonych gości. Warto więc zabezpieczyć obiekt przed intruzami i mieć podgląd na żywo na cały teren.

Zanim przystąpiliśmy do montażu monitoringu na placu budowy w Stalowej Woli, zapoznaliśmy się potrzebami klienta i miejscem montażu. Najważniejsze było zapewnienie kompleksowej obserwacji kluczowych punktów placu budowy, w tym wejścia oraz strefy magazynowania materiałów.

 

Po konsultacjach z klientem zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowoczesnych kamer IP z funkcją nagrywania w jakości Full HD i możliwością zdalnego dostępu przez internet. Dodatkowo, wykorzystaliśmy kamery z funkcją widzenia nocnego, aby zapewnić ciągłość monitoringu nawet po zmroku.

Przebieg prac podczas montażu monitoringu placu budowy

Montaż systemu monitoringu rozpoczął się od ustalenia lokalizacji kamer. Projekt zakładał wykorzystanie do montażu kamer, betonowych słupów zlokalizowanych na terenie działki klienta. W ten sposób nasza ekipa montażowa zadbała o to, aby:

  • kamery były odpowiednio rozmieszczone, gwarantując optymalne pokrycie monitorowanych obszarów,
  • dostęp do nich był utrudniony, dzięki czemu ich uszkodzenie będzie dużo trudniejsze.

Następnie przystąpiliśmy do instalacji infrastruktury sieciowej, która umożliwiła przesyłanie obrazu do centralnego punktu monitoringu oraz zapewnienie zdalnego dostępu do systemu. Dzięki temu inwestor cały czas ma możliwość sprawdzenia co dzieje się na placu budowy bez fizycznej obecności na miejscu!

Kamera monitoringu placu budowy umieszczona na starym słupie betonowym
Kamera monitoringu placu budowy umieszczona na starym słupie betonowym pod halogenem

W sumie zamontowaliśmy 4 kamery, które objęły swoim dozorem cały teren budowy. 

Po zakończeniu montażu kamer i okablowania przeszliśmy do konfiguracji systemu monitoringu placu budowy. Ustawiliśmy parametry nagrywania, w tym detekcję ruchu i harmonogramy pracy kamer. System został wyposażony w oprogramowanie do zarządzania i archiwizacji nagrań, co ułatwiło późniejsze przeglądanie materiału wideo. 

Specjalna szafa w której umieszczono monitor, rejestrator oraz potrzebny osprzęt do monitoringu placu budowy. Na monitorze widać podgląd na żywo z kamer

Rejestrator wraz monitorem, który pokazuje podgląd na żywo z wszystkich kamer, zamontowaliśmy w budynku obok. Całość zamknięta i zabezpieczona została w przygotowanej do tego celu specjalnej szafie.

Montaż monitoringu placu budowy w Stalowej Woli zakończył się pełnym sukcesem. System zabezpieczeń został pozytywnie oceniony przez inwestora co potwierdziło wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Chcesz zabezpieczyć plac budowy wykorzystując monitoring?

Skontaktuj się z nami!
Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania, wycenimy koszt całej inwestycji i profesjonalnie zamontujemy!

Dlaczego warto zainwestować w monitoring placu budowy?

  • Poprawa bezpieczeństwa – monitoring pozwala na ciągłą obserwację terenu budowy, zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Kamery wyposażone w funkcję widzenia nocnego skutecznie rejestrują wszelkie ruchy, odstraszając potencjalnych złodziei oraz zapobiegając kradzieżom i wandalizmowi. Dodatkowo, monitoring placu budowy może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, umożliwiając szybką reakcję w przypadku wypadków lub niebezpiecznych zdarzeń.
  • Kontrola postępu prac – umożliwia inwestorom na bieżąco śledzić postępy prac bez konieczności fizycznej obecności na placu budowy. Nagrania wideo mogą również służyć jako dowód wykonania określonych etapów projektu.
  • Dowód w sporach prawnych – w przypadku sporów prawnych lub nieporozumień związanych z realizacją projektu, nagrania z kamer monitoringu mogą posłużyć jako niezbity dowód. Dokumentacja wideo umożliwia jednoznaczne wykazanie przebiegu określonych zdarzeń, co jest kluczowe przy rozstrzyganiu ewentualnych konfliktów.

Podsumowując, monitoring placu budowy przynosi wymierne korzyści. Zapewnia nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa i ochronę inwestycji, ale również umożliwia efektywniejsze zarządzanie projektem, co w dzisiejszym szybkim tempie realizacji przedsięwzięć budowlanych jest nieocenioną wartością.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

W Infomech zapewniamy profesjonalny montaż oraz gwarancję niezawodności każdego z wykonywanych przez nas systemów monitoringu domowego jak i monitoringu firmy.

Oferujemy szeroki wybór urządzeń, które spełnią oczekiwania i potrzeby każdego.

Fachowe doradztwo, serwis oraz wsparcie techniczne, również po wygaśnięciu okresu gwarancji to nasze duże atuty!

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i przyłączenia się do grona naszych zadowolonych klientów!

Opinie DOSKONAŁA
Na podstawie 37 opinii
Bardzo dobra firma, panowie od montażu profesjonalni i uprzejmi. Jestem bardzo zadowolona z usługi zakładania alarmu i kamer. Bardzo polecam!
Dominika Brak
Dominika Brak
2024-01-23
Profesjonalna firma, fachowy i sprawny montaż klimatyzacji Rotenso Mirai. Polecam
Arkadiusz Kurek
Arkadiusz Kurek
2023-11-21
Super firma! Profesjonalni, punktualni i uprzejmi. Klimatyzator domowy świetnie działa w mieszkaniu w bloku. Dodatkowo w Stalowej Woli montaż jest praktycznie od ręki. Polecam
Sylwia
Sylwia
2023-08-14
Firma Infomech montowała mi pompę ciepła Hitachi i rekuperator ReQnet. Profesjonalny montaż i atrakcyjna cena, gorąco Polecam. Najlepsza firma w Stalowej Woli
Pawel Głogowski
Pawel Głogowski
2023-07-04
Uważam, że pracownicy świetnie wykonują, swoją prace i szczerze uważam, że przez to warto jest skorzystać z usług tej firmy. Jednakże przez zaniedbanie, nieprawdomówność i zabieganie właściciela nie polecam zatrudniania się w niej.
Paulina
Paulina
2023-05-13
Pełen profesjonalizm firma super naprawdę ci ludzie wiedzą co robią polecam z czystym sumieniem.
Jarosław Adamczyk
Jarosław Adamczyk
2023-02-07
Pełen profesjonalizm, bardzo szybko realizowane zlecenia, polecam każdemu
M R
M R
2023-01-26
Działamy lokalnie na terenie trzech województw

Kliknij i sprawdź czy działamy w Twoim mieście!

Popularne kategorie

Odwiedź nasz sklep on-line!

Zobacz inne montaże ...

Projekt instalacji systemu monitoringu wizyjnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Teresy i Seweryna Dolańskich w ...

W dzisiejszych czasach, kiedy kwestie bezpieczeństwa stają się coraz bardziej istotne, coraz więcej osób decyduje ...

Scroll to Top