Nowoczesne systemy CCTV wykorzystujące sieci komputerowe

Niezbędna infrastruktura sieciowa do stworzenia niezawodnego systemu CCTV

Pomożemy Ci w jej zaprojektowaniu i montażu!

Nowoczesny sprzęt

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy sprzęt do monitoringu CCTV wysokiej klasy

Wiedza i doświadczenie

15 lat w branży pozwoliło nam zdobyć mnóstwo wiedzy i doświadczenia

Certyfikowani monterzy

Posiadamy niezbędne szkolenia i certyfikaty zaświadczające nasze umiejętności

Rola sieci komputerowych w systemach CCTV

W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo staje się priorytetem zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Dlatego, systemy CCTV oparte o sieci komputerowe odgrywają kluczową rolę. Są one sercem nowoczesnych systemów monitoringu, umożliwiając nie tylko zbieranie i przetwarzanie obrazów z kamer w czasie rzeczywistym, ale również ich analizę, archiwizację oraz udostępnianie.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym, systemy CCTV przekształciły się z prostych narzędzi rejestracji wideo w kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa, które mogą aktywnie przyczyniać się do zapobiegania przestępczości oraz szybkiego reagowania na zagrożenia. 

Czym charakteryzują się systemy CCTV?

System CCTV (Closed Circuit Television), znany również jako telewizja przemysłowa, to zintegrowany zestaw urządzeń elektronicznych służących do przekazu obrazu z kamer do wyznaczonych punktów monitorowania. Głównym celem systemów CCTV jest zapewnienie bezpieczeństwa poprzez umożliwienie stałej obserwacji wybranych obszarów w ramach zamkniętej infrastruktury – najczęściej jest to jeden budynek lub grupa pomieszczeń.

Składniki takiego systemu współpracują ze sobą, by rejestrować, przechowywać i wyświetlać obraz w czasie rzeczywistym lub zapisany. System CCTV zazwyczaj zbudowany jest z: 

technologia

Jaka technologia jest używana w systemach CCTV?

Urządzenia w monitoringu CCTV występują w dwóch wersjach: 

Obydwie wersje mają zarówno plusy jak i minusy.

Pomożemy Ci w wyborze idealnego monitoringu CCTV.

Zadzwoń do nas!

Wersja wykorzystująca rozwiązania AHD/TVI/CVI  często nazywana jest analogową. Dlatego, ponieważ jedynym aktywnym sieciowo urządzeniem jest rejestrator DVR. Kamery wchodzące w skład systemu, można w niewielkim stopniu konfigurować, a do ich połączenia wykorzystuje się przewody typu skrętka lub kable koncentryczne (antenowe).  

Analogowe systemy CCTV charakteryzują się dużą niezawodnością i stabilnością działania. Nie są tak podatne na zakłócenia związane z siecią, jak systemy IP, co w niektórych środowiskach może stanowić kluczową zaletę.

Mimo że systemy analogowe mogą oferować niższą jakość obrazu i mniejsze możliwości niż nowoczesne systemy cyfrowe, ich prostota, koszt i niezawodność sprawiają, że nadal znajdują one zastosowanie w wielu miejscach.

Zalety wykorzystania systemu CCTV w wersji analogowej

Za naszym doświadczeniem stoją liczby

lat istnienia firmy na lokalnym rynku
0
obiektów wyposażonych w nasze systemy monitorujące
0 +
zainstalowanych kamer, czujników i innych elementów
0 +

Szukasz specjalistów
od systemów CCTV?

Skontaktuj się z nami!
Przygotujemy projekt, wycenę oraz profesjonalnie zamontujemy i uruchomimy cały system!

Sieci komputerowe w systemach CCTV w wersji IP

Systemy CCTV w tej wersji wykorzystują sieć komputerową oraz połączenie internetowe do przesyłania danych. 

Do stworzenia sieci komputerowej tego typu potrzebne są odpowiednie kamery, rejestratory, serwery, okablowanie o odpowiedniej przepustowości, stacje robocze oraz cała infrastruktura sieciowa (routery, przełączniki czy punkty dostępu Wi-Fi). 

Całość wymaga wykonania dokładnego i przemyślanego planu z uwzględnieniem wszystkich kluczowych miejsc, które chcemy poddać monitoringowi. Z tego powodu warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, która zapewni zarówno profesjonalny projekt, jak i montaż. 

💡Monitoring CCTV oparty o tę technologię to znacznie nowocześniejsze rozwiązanie, które otwiera szereg możliwości, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i elastyczności w zarządzaniu i dystrybucji obrazu. Szerzej i więcej o technologii monitoringu IP możesz dowiedzieć się na podstronie, którą poświęciliśmy temu zagadnieniu.

Zalety wykorzystania systemu CCTV w wersji IP

Tworzymy sieci komputerowe dopasowane do systemów monitoringu CCTV

Wykorzystanie sieci komputerowych w systemach CCTV w wersji IP stanowi przełom w technologii monitoringu, oferując użytkownikom nie tylko wyższą jakość obrazu, ale również szereg możliwości, które znacznie rozszerzają funkcjonalność i efektywność systemów bezpieczeństwa.

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie systemów zabezpieczeń z wykorzystaniem technologii IP.  Z jej pomocą wykonaliśmy setki dużych oraz małych systemów monitoringu CCTV, które zabezpieczają domy, firmy oraz duże obiekty strategiczne.

Wykonamy dla Ciebie projekt, przygotujemy wycenę i przeprowadzimy profesjonalny montaż każdego monitoringu CCTV.

Działamy lokalnie na terenie trzech województw

Kliknij i sprawdź czy działamy w Twoim mieście!

Ostatnie realizacje

Od małych domów i garaży po duże kompleksy produkcyjne – każdy projekt był dla nas okazją do udowodnienia, że możemy dostarczyć skuteczne i niezawodne rozwiązania monitoringu.

Monitoring składający się z kilku kamer na słupie

Kontakt

Infomech

Alarmy, Monitoring, Komputery i Obsługa Informatyczna
ul. Okulickiego 95
37-450 Stalowa Wola
NIP: 865-203-76-54

Zadzwoń

660 509 155

Scroll to Top