Alarmy dla domu i firmy. Dodatkowa ochrona przed włamaniem

Zabezpiecz swój dom lub firmę z wykorzystaniem najlepszych systemów alarmowych

Pomożemy Ci w ich wyborze i montażu!

Nowoczesny sprzęt

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy alarmy wysokiej klasy

Wiedza i doświadczenie

15 lat w branży pozwoliło nam zdobyć mnóstwo wiedzy i doświadczenia

Certyfikowani monterzy

Posiadamy niezbędne szkolenia i certyfikaty zaświadczające nasze umiejętności

Alarmy - ich rola oraz wpływ na bezpieczeństwo

Systemy alarmowe odgrywają fundamentalną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, zarówno w kontekście ochrony osobistej, jak i zabezpieczenia majątkowego. W obliczu rosnącej liczby zagrożeń coraz więcej osób i firm decyduje się na instalację alarmów. Te nowoczesne rozwiązania odstraszają potencjalnych intruzów oraz umożliwiają szybką reakcję służb ratunkowych w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa.

Instalacja systemu alarmowego to inwestycja, która przynosi długoterminowe korzyści, takie jak poczucie bezpieczeństwa, ochrona przed stratami finansowymi oraz zwiększenie wartości nieruchomości.

Dlaczego warto zainstalować system alarmowy?

Ochrona
przed włamaniem

Jest to podstawowa i najbardziej oczywista korzyść płynąca z instalacji systemu alarmowego. Skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy, a w przypadku próby nieautoryzowanego dostępu, natychmiastowa reakcja systemu może zapobiec kradzieży lub zminimalizować straty.

Zdalny
monitoring

Nowoczesne alarmy oferują możliwość zdalnego monitoringu za pośrednictwem Internetu z dowolnego miejsca na świecie. Funkcja ta umożliwia właścicielom nieruchomości na bieżąco reagować na wszelkie niepokojące sygnały.

Obniżenie kosztów
ubezpieczenia

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje obniżone stawki dla obiektów wyposażonych w alarmy. Uznaje się bowiem, że ryzyko wystąpienia szkody jest w nich znacząco niższe. Inwestycja w system alarmowy może zatem przynieść oszczędności w kosztach ubezpieczenia nieruchomości.

Ochrona przed
innymi zagrożeniami

Wiele systemów alarmowych oferuje dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie dymu, gazu, zalania wodą czy nagłych zmian temperatury. Dzięki temu, alarm może chronić budynek nie tylko przed ludźmi, ale również przed różnego rodzaju awariami.

Zwiększenie wartości
nieruchomości

Domy i firmy wyposażone w systemy alarmowe są często postrzegane jako bardziej atrakcyjne na rynku nieruchomości. Obecność takiego systemu może być więc argumentem przemawiającym za wyższą wartością obiektu przy jego sprzedaży lub wynajmie.

Spokój i komfort
psychiczny

Świadomość, że dom lub firma są skutecznie chronione, przyczynia się do zwiększenia komfortu życia i pracy. Właściciele nieruchomości mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich rodzina, pracownicy oraz mienie są chronione przed różnego rodzaju zagrożeniami./p>

technologia

Rodzaje systemów alarmowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje systemów alarmowych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i specyfikacji danego obiektu.

Każdy z nich posiada unikalne cechy i funkcjonalności, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie.

Pomożemy Ci w wyborze idealnego alarmu.

Zadzwoń do nas!

Alarmy możemy podzielić na 3 główne rodzaje:

Wybór odpowiedniego alarmu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i rodzaj chronionego obiektu, dostępność infrastruktury technicznej oraz indywidualne preferencje użytkownika odnośnie funkcjonalności i kosztów eksploatacji. Warto również zwrócić uwagę na możliwości integracji z innymi systemami bezpieczeństwa oraz na jakość i dostępność wsparcia technicznego oferowanego przez producenta jak i instalatora systemu.

Za naszym doświadczeniem stoją liczby

lat istnienia firmy na lokalnym rynku
0
obiektów wyposażonych w nasze systemy monitorujące
0 +
zainstalowanych kamer, czujników i innych elementów
0 +

Szukasz specjalistów
od montażu systemów alarmowych?

Skontaktuj się z nami!
Przygotujemy projekt, wycenę oraz profesjonalnie zamontujemy i uruchomimy cały system!

Alarmy domowe. Co wchodzi w skład systemu?

Systemy alarmowe są złożone z komponentów, które współpracują ze sobą, aby zapewnić optymalną ochronę obiektu przed włamaniem, kradzieżą lub innymi zagrożeniami.

Skład takiego systemu może się różnić w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań, ale istnieje kilka podstawowych elementów, które są wspólne dla większości systemów alarmowych. 

Jest mózgiem całego systemu i służy do zarządzania oraz monitorowania wszystkich podłączonych do niej komponentów. Centrala alarmowa odbiera sygnały z czujników, analizuje je i w przypadku wykrycia zagrożenia, inicjuje odpowiednie działania, takie jak aktywacja syreny, powiadomienie służb ochrony lub wysłanie alertu do właściciela.

To urządzenia, które wykrywają ruch w monitorowanym obszarze. Mogą być oparte na różnych technologiach, takich jak podczerwień, mikrofale czy technologia dualna, łącząca obie te metody. Czujniki ruchu są zazwyczaj instalowane w strategicznych punktach, aby maksymalnie zwiększyć szanse na wykrycie intruza.

To urządzenia montowane na drzwiach, oknach lub innych punktach dostępu, które wykrywają ich otwarcie. Kontaktrony składają się zwykle z dwóch elementów: jednego umieszczonego na ramie drzwi lub okna i drugiego na ruchomej części. Gdy oba elementy są rozdzielone (np. przez otwarcie drzwi), system jest alarmowany.

Syreny alarmowe pełnią funkcję ostrzegawczą, informując o wykryciu zagrożenia zarówno mieszkańców, jak i otoczenie. Mogą być montowane wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Sygnalizatory świetlne są często stosowane razem z syrenami, aby zwiększyć widoczność alarmu, szczególnie w warunkach słabej widoczności.

Umożliwia użytkownikom kontrolę nad systemem alarmowym, włącznie z jego włączaniem, wyłączaniem oraz programowaniem indywidualnych ustawień. Klawiatury mogą być wyposażone w ekrany LCD, które ułatwiają obsługę i konfigurację systemu.

To przenośne urządzenia, które pozwalają na zdalne sterowanie systemem alarmowym, takie jak włączanie i wyłączanie alarmu bez konieczności korzystania z klawiatury.

Urządzenia te służą do przesyłania informacji o alarmie do właściciela obiektu lub do firmy monitorującej. Mogą korzystać z różnych kanałów komunikacji, takich jak linia telefoniczna, internet czy GSM.

Umożliwia monitorowanie i zarządzanie systemem alarmowym z poziomu komputera, smartfona czy tabletu. Dzięki niemu użytkownik może na bieżąco sprawdzać status systemu, przeglądać zdarzenia czy zmieniać ustawienia.

Porozmawiaj z ekspertami od alarmów

Konsultacja z naszymi specjalistami od alarmów to kluczowy krok dla każdego, kto rozważa zainstalowanie lub modernizację systemu bezpieczeństwa w swoim domu lub firmie. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i dysponujemy szeroką wiedzą na temat najnowszych technologii, trendów oraz najlepszych praktyk w branży bezpieczeństwa. 

W Infomech zadbamy i pomożemy Ci w wybraniu odpowiedniego alarmu, który spełni Twoje potrzeby i odpowiednio zabezpieczy Twój dom.

Wykonamy kompletny projekt, przygotujemy wycenę i przeprowadzimy profesjonalny montaż alarmu.

Działamy lokalnie na terenie trzech województw

Kliknij i sprawdź czy działamy w Twoim mieście!

Ostatnie realizacje

Od małych domów i garaży po duże kompleksy produkcyjne – każdy projekt był dla nas okazją do udowodnienia, że możemy dostarczyć skuteczne i niezawodne rozwiązania monitoringu.

Betonowy słup na którym zamontowano kamerę do monitoringu placu budowy
Kamera ip kompaktowa marki hkvision umieszczona na domu jednorodzinnym

No posts found!

No posts found!

Kontakt

Infomech

Alarmy, Monitoring, Komputery i Obsługa Informatyczna
ul. Okulickiego 95
37-450 Stalowa Wola
NIP: 865-203-76-54

Zadzwoń

660 509 155

Scroll to Top